Czy kasa fiskalna online umożliwi rozwój mojego biznesu?

Fiskalizacja online jest nie tylko narzędziem umożliwiającym organom podatkowym skuteczniejsze egzekwowanie należności podatkowych. Jest to również szansa dla przedsiębiorców, aby zaoferować swoim klientom nowe usługi.

Najważniejszą zmianą w porównaniu do tradycyjnych kas fiskalnych jest połączenie urządzenia z internetem oraz lepsza integracja z terminalem płatniczym. Tym samym użytkownicy otrzymają dostęp do nowych usług, które będą mogli oferować swoim klientom.

Aplikacje dla kasy fiskalnej online

Dostęp do internetu, oprócz łączenia się z serwerami Ministerstwa Finansów, umożliwi urządzeniom fiskalnym korzystanie z chmury obliczeniowej na podobnej zasadzie, jak robią to smartfony oraz komputery.

Chmura obliczeniowa zakłada, że poprzez swoje urządzenie użytkownik otrzymuje dostęp do usług obsługiwanych przez zewnętrzne serwisy i serwery. Z usług w chmurze obliczeniowej każdy użytkownik internetu korzysta codziennie. Są to m.in. portale społecznościowe, konta e-mail czy aplikacje online, takie jak dokumenty Google.

W przypadku kas fiskalnych aplikacje chmurowe mogą umożliwić oferowanie klientom dodatkowych korzyści lub towarów, które mogliby kupować. Wśród przykładowych usług tego typu wymienić można:

  • Doładowania telefonu

  • Dostęp do konkursów i loterii

  • Doładowania kart miejskich

  • Rozbudowane programy lojalnościowe

  • Karty stałego klienta i programy zniżkowe

Wprowadzenie fiskalizacji online, a co za tym idzie, także połączenia internetowego dostępnego z poziomu każdej kasy fiskalnej, może być szansą na rozwój dla wielu firm i organizacji. Jeszcze w 2016 roku Comp Centrum Innowacji wdrożył pierwszą w Polsce platformę usługową, która funkcjonuje w oparciu o ogólnopolską sieć połączonych punktów handlowych – M/platform. Wdrożone rozwiązanie to przede wszystkim szereg korzyści dla właścicieli mniejszych punktów handlowych. Jedną z przewag jaką obecnie posiadają sklepy wielkopowierzchniowe i sieciowe nad lokalnymi jest dostępność szerokiej gamy usług dodatkowych. Klienci, oprócz zakupów realizowanych w określonych punktach handlowych, mogą skorzystać również z oferty pożyczkodawców, wykupić ubezpieczenie czy doładować telefon. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań fiskalnych, takich jak M/platform, mniejsze punkty handlowe mogą już dziś stanąć w konkurencyjne szranki z wielkimi rywalami. Jest to ogromna szansa na wyjście poza standardowe usługi punktu handlowego.

Inne artykuły z tej kategorii